Korty tenisowe

Korty tenisowe KampinoSport Stare Babice

Korty Tenisowe Warszawa Zachód Bemowo – Ursus – KampinoSport

Dysponujemy 3 kortami tenisowymi ze sztuczną nawierzchnią. Każdy kort jest wyposażony w 8  wydajnych, nowoczesnych lamp LED, co zapewnia równomierne oświetlenie na korcie i wysoki komfort gry w pochmurne dni oraz wieczorami.

Na wszystkich naszych kortach położona jest sztuczna trawa. To komfortowa i czysta nawierzchnia. Dlatego ważna jest zmiana obuwia bezpośrednio przed wejściem na kort w naszym holu lub w szatni. W porównaniu z kortami z mączki „clay” jest szybsza i nie brudzi ubrań oraz obuwia. Nawierzchnia jest zasypana piaskiem kwarcowym, który stanowi jego wymóg konstrukcyjny.  Piasek ten jest równomiernie rozsypywany na całej powierzchni kortu wraz z wybiegami. Aby uniknąć niekontrolowanego poślizgu  i kontuzji, zalecane jest stosowanie odpowiednich butów sportowych przeznaczonych do gry w tenisa ziemnego na dedykowaną nawierzchnię lub obuwie typu „all court”.

Konstrukcja hali umożliwia rozsunięcie bocznych kotar co wpływa korzystnie na wentylację szczególnie w ciepłych wiosenno-letnich okresach. Każdy kort posiada niezależny system ogrzewania.  W sezonie zimowym od 1 października do 30 kwietnia korty są ogrzewane w przypadku niższych temperatur.  Ogrzewanie kortów działa w sposób automatyczny tj. piece uruchamiają się gdy temperatura na korcie spadnie poniżej założonej oraz wyłączają się automatycznie jeśli temperatura ustawiona zostanie osiągnięta. W związku z tym temperatura na kortach w okresie zimowym waha się pomiędzy 10° a 12°C. Jest to temperatura odpowiednia do uprawiania tej dyscypliny sportowej.  W okresach zimowych szczególnie dzieciom, zalecane jest zakładanie spodni dresowych wraz z bluzą  odpowiednio do warunków pogodowych na zewnątrz.   

Posiadamy także w sprzedaży rakiety tenisowe firmy Yonex.

Zapraszamy do naszej szkoły tenisa.

Zapraszamy mieszkańców Warszawy Zachód, Bemowa, Ursusa na nasze korty tenisowe.