Solarium

Kto nie marzy o pięknej opaleniźnie przez cały rok? Czy istnieje idealna metoda na utrzymanie głębokiej opalenizny przez dwanaście miesięcy? Oczywiście! Rozwiązaniem niewątpliwie może być wizyta w solarium, która zapewni zarówno pozytywne efekty wizualne dla skóry, jak i te pożyteczne dla naszego organizmu.

Jakie korzyści czerpiemy z wizyty w solarium?
Tych zaledwie kilka minut to niezwykle wartościowy czas. Prawidłowe korzystanie z solarium pozwala nam poczuć się bardziej atrakcyjnie, pozytywnie nastraja i poprawia samopoczucie.

Wizyta w tym miejscu to nie tylko forma relaksu ale też kuracji. Korzystanie z solarium wspiera produkcję witaminy D3, której braki pojawiają się w organizmie zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Witamina D3 jest niezbędna do przyswajania wapnia, a także właściwego kształtowania i utrzymywania w dobrej kondycji kości i zębów. Ponadto, promieniowanie UV ma udowodnione pozytywne działanie w leczeniu niektórych chorób skóry, łagodzi objawy łuszczycy oraz działa przeciwzapalnie.

Mówiąc o zaletach należy wspomnieć również o negatywnym wpływie promieniowania UVA, które wnika głęboko w skórę, może naruszać strukturę tkanki łącznej i powodować efekt tzw. fotostarzenia skóry. Należy więc pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku przy opalaniu.