Laseroterapia

Jeśli nadmierne owłosienie, rumień, fotostarzenie, trądzik czy przebarwienia stają się koszmarem ściągającym sen z powiek, możemy zaoferować zabiegi z wykorzystaniem urządzenia E-Light. Jest to sprzęt wykorzystujący działanie intensywnego światła impulsowego IPL oraz falę radiową RF.

Urządzenie tego typu emituje wiązkę rozproszonego światła, o zróżnicowanej długości. W takiej postaci wiązki świetlne mogą docierać do warstw skóry na różnej głębokości i działać wielokierunkowo, tym samym usuwając wiele zmian jednocześnie. Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez znajdujące się w tkankach chromofory, czyli substancje, które pochłaniają światło o określonej długości, zmieniając je w energię cieplną. Oznacza to, że zostają uszkodzone tylko te tkanki, które zawierają odpowiednie chromofory, natomiast reszta tkanek pozostaje nienaruszona.

Najważniejszymi chromoforami są melanina – w przypadku depilacji owłosienia czy przebarwień i hemoglobina – przy redukcji rumienia. Aby zabieg był efektywny należy wykonywać go w serii 6-10 zabiegów lub więcej.